Teatro šventė mokykloje

IMG_0298Kovo 31-ą dieną mokyklos teatro studija „Runa“ 23-ąjį kartą pakvietė mokyklos bendruomenę, mokinių tėvelius ir nemažą būrį garbių svečių pažiūrėti spektaklio premjeros. Šį kartą mokiniai, vadovaujami mokytojo Arūno Narausko, žiūrovams pristatė spektaklį „Snieguolė“, sukurtą pagal latvių rašytojos Anos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“. Spektaklyje vaidino 26 artistai – 21 Simno specialiosios mokyklos mokinys ir 5 buvę mokiniai, dabar Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus rajono padalinio jaunuoliai.
Premjeros dieną mokykloje šurmulys netilo nuo pat ryto. Jaunieji artistai rengėsi sceninius kostiumus ir repetavo savo vaidmenis, o į salę rinkosi teatro gerbėjai.
Šiais metais spektaklio premjeros atvyko pažiūrėti Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas Sergej Riabinin, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Česlova Mocevičienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Robertas Šarknickas, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro, kino ir televizijos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė, Simno ambulatorijos vedėja – gydytoja Jūratė Overaitytė, Simno seniūnas Vytautas Viršilas, Simno Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Raimundas Žukauskas, Simno kultūros centro direktorė Irena Pranckienė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Simno skyriaus pirmininkė Elena Dainauskienė, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus rajono padalinio tarybos pirmininkė Danutė Laukaitienė, Santaikos kultūros renginių organizatorė Rasa Navakauskienė, meno vadovas, dainininkas Juozas Kavaliauskas ir kiti svečiai.
Nors jaunieji artistai labai jaudinosi, tačiau savo vaidmenis jie atliko puikiai. Svečiai negailėjo jiems aplodismentų, gerų žodžių ir „saldžių“ dovanų. Aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys ugdytiniams atvežė net du tortus „Snieguolė“.
Mokyklos direktorė Janina Žeimienė pasidžiaugė, kad jaunųjų artistų teatro studijoje „Runa“ kasmet vis daugėja, palinkėjo jiems ir studijos vadovui kūrybinės sėkmės kuriant naujus spektaklius.
Mokyklos teatras – galinga vaikų, jaunuolių meninio ugdymo priemonė. Teatrinė veikla turi didelę reikšmę jaunuomenės kūrybiškumo ugdymui, padeda harmoningai bręsti asmenybei, sudaro puikias galimybes jaunai individualybei išreikšti save.

Informaciją pateikė teatro studijos „Runa“ vadovas Arūnas Narauskas