Žalioji pamoka

mergin.Gegužės 10 dieną socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokytoja Zofija Jakubauskienė vedė netradicinę pažintinės ir meninės veiklos pamoką gamtoje. Mokiniams, įgijusiems teorinių žinių, buvo galimybė pasijusti gamtos dalimi, save ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Garsai, vaizdai, kvapai, net skoniai … viskas čia pat ir tuo pačiu metu.
Pamokos tikslas – integruoti gamtos mokslų žinias ir gebėjimus, kūrybą  ir kūrybiškumo idėjas bei jų praktinį realizavimą.
Atlikę teorines užduotis mokiniai „išlaisvino“ kūrybiškumą. Pagal iš anksto pagamintus trafaretus iš popieriaus, pasitelkiant natūralų gamtos grožį, kūrė nuostabias nuotraukas, bei komponavo portretą iš pienių žiedų.
Sekanti veikla prasidėjo šūkiu – „Tegyvuoja vitaminai“. Šioje pamokos dalyje pasitelkėme skonio pojūtį ir kūrėme sveikuoliškas salotas. Į salotas sudėjome ne tik daržo  žaliuosius  lapinius augalus, bet ir pirmųjų pavasario lauko augalų: pienių, garšvų, dilgėlių ir rūgštynių lapelius.  Susipažinę su jų naudingumu, vaikai kibo į darbą. Valgydami salotas mokiniai stebėjosi geru deriniu ir skoniu.
„Buvo įdomu“ – sakė mokiniai.
Grįžome pavargę, kupini įspūdžių ir laimingi. Drauge nusprendėme, kad gamta supanti mus – neįkainojama vertybė ir dovana, kurias mokėmės pastebėti, vertinti, puoselėti. Ši dovana sklidina stebuklų ir atradimų.
Informaciją parengė mokytoja Zofija Jakubauskienė

20210506_11035120210506_14261720210510_14042220210510_130025