Alytaus rajono

Pamokos

Mokiniai ugdomi pagal specialiąsias ir individualiąsias programas, mokomi pynimo iš vytelių, siuvimo, rankdarbių technologijų. Įgiję specialųjį pagrindinį išsilavinimą jie turi galimybę toliau mokytis respublikos amatų, žemės ūkio, profesinėse mokyklose, reabilitaciniuose centruose.
Mokykloje mokosi vaikai su lengva, vidutine ir žymia ir labai žymia protine negale.
Mokslas trunka 10 metų.
Vidutinio ir žymaus ir labai žymaus protinio atsilikimo vaikai ugdomi nuo 6 iki 21 metų. Baigę 10 klasių, jie turi galimybę toliau ugdytis darbinio ugdymo klasėje (DUG).

Pirmadienį pamokos prasideda 11.00 val.

Pamokos trukmė visose klasėse 40 minučių, išskyrus 1 specialiąją klasę – 35 min. Pamokos eigoje jiems organizuojamos pedagoginės pertraukėlės (nes yra jungtinės klasės).
Pertraukų trukmė –15 min.
Ilgoji pertrauka – 20 min.

Logopedo teikiamos paslaugos
Mokyklos logopedė Rimutė Cibulskienė tiria visų mokinių kalbą ir išsiaiškina jų turimus kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimus. Stebi mokinius pamokose ir papildomo ugdymo metu. Teikia korekcinę pagalbą kalbos sutrikimų turintiems mokiniams. Konsultuoja mokinių tėvus ir mokytojus, kaip lavinti taisyklingus kalbėjimo, rašymo, skaitymo įgūdžius. Logopedinės tarties, kalbos ir lavinimo individualios ir grupinės pratybos vedamos ne pamokų metu.

Socialinės paslaugos
Socialines paslaugas teikia socialinis pedagogas Vitalis Arštikys;
Padeda mokiniams adaptuotis mokykloje;
Teikia mokiniams reikalingas socialines pedagogines paslaugas;
Padeda spręsti mokinių lankomumo, užimtumo, elgesio ir socialines problemas;
Atstovauja ir gina vaiko teises mokykloje ir kitose institucijose;
Vykdo prevencines programas;
Padeda tėvams ugdyti savo vaiką, suprasti jo socialinius ir psichologinius poreikius, jų tenkinimo svarbą. Informuoja tėvus apie jų teisę gauti socialinę pedagoginę pagalbą.
Siekiant užtikrinti vaiko gerovę bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis.
Pagrindinis socialinio pedagogo veiklos tikslas – vaiko gerovė, saugumas siekiant pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, skatinant visavertę asmenybės raišką, pilietinę brandą.

Simno specialioji mokykla. Parašykite mums: simnosm@gmail.com
Svetainę administruoja Vida Čižauskienė
Atnaujinta 2011-11-07