Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ“

IMG_0979Nuo kovo 1 d. mokykloje prasidėjo Sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“ renginiai. Mokiniai žiūrėjo filmą „Drugelio širdis“, mokytojai ir šeimynų auklėtojai su ugdytiniais kalbėjo apie smurtą, patyčias, drausmines nuobaudas ir mokėsi spręsti konfliktus. Šiandien, kovo 14 d., į mokyklą atvyko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnė Laura Svolkinaitė. Pareigūnė pravedė prevencinę paskaitą ne tik mokiniams, bet ir darbuotojams. Ji supažindino su pagrindinėmis ir dažniausiai paauglių pažeidžiamomis atsakomybėmis: drausmine, administracine ir baudžiamąja. Kartu su mokiniais aptarė netinkamo elgesio priežastis ir pasekmes. Paaiškino kokios skiriamos atsakomybės už smurtą, elgesį skriaudžiant kitus, prievartaujant turtą iš kitų asmenų, vartojant alkoholio, tabako ir kitus draudžiamus preparatus bei necenzūrinius žodžius. Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo paskaitoje, uždavė jiems rūpimus klausimus. Ačiū bendruomenės pareigūnei už labai įdomią, išsamią bei informatyvią paskaitą.